image
image Фраза 2 Тут может быть какой-то текст Кнопка
image Фраза 3 Тут может быть какой-то текст Кнопка
image Фраза 4 Тут может быть какой-то текст Кнопка

» » Обговорено шляхи розвитку сільськогосподарської дорадчої служби області

Обговорено шляхи розвитку сільськогосподарської дорадчої служби області


За ініціативи Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації 22 квітня 2016 року відбувся «Круглий стіл» з обговорення стану та перспектив розвитку сільськогосподарського дорадництва в Чернігівській області.

В засіданні «Круглого столу» взяли участь представники Департаменту агропромислового розвитку, Громадських організацій «Чернігівська обласна сільськогосподарська дорадча служба» та «Центр сприяння розвитку громад».

Як зазначив директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Хоботня, дорадча служба в області існує, але вона потребує активізації. Сьогодення диктує нам нові умови господарювання, а неналежний доступ до публічної інформації організаційного характеру, не знання тих чи інших правових питань призводить до нерозуміння ситуації громадянами. Ці питання можливо вирішити за допомогою дорадництва.

Керівник ГО «Чернігівська обласна сільськогосподарська дорадча служба» Олександр Локоть зазначив, що організація була створена ще 8 років тому, як інструмент поширення та впровадження у сільськогосподарське виробництво сучасних технологій, новітніх досягнень науки і техніки тощо. Недостатня увага з боку держави, в силу різних причин, до діяльності дорадчих служб дещо пригальмувала її розвиток.

Заступник директора  з наукової та інноваційної діяльності інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН Анатолій Москаленко зупинився на основних напрямах активізації дорадчої діяльності в області. Зокрема він наголосив, що вченими інституту уже проводиться велика консультативна робота в рамках нарад, семінарів, круглих столів з товаровиробниками сільськогосподарської продукції як Чернігівської, так і інших областей України. Розвиток дорадчої служби в області на переконання А.Москаленка, найбільш оптимально організовувати на основі кадрового і організаційного потенціалу ІСМАВ НААН, як головної установи Центру наукового забезпечення агропромислового виробництва Чернігівської області, з залученням дорадників департаменту АПР ОДА та інших наукових установ області.

Під час роботи учасники заходу, а вони є частково експертами-дорадниками висловлювали свої думки та вносили пропозиції щодо подальшого розвитку дорадчої служби на Чернігівщині.

Крім того, вони дискутували з приводу застосування в області тої чи іншої моделі дорадництва, які на сьогодні існують як в Україні, так і в світі, аби вона була найбільш дієздатною, забезпечувала збалансованість структури та виконувала поставлені перед нею задачі.

Отже, в процесі обговорення було наголошено на необхідності визначити чітку стратегію організації, структуризувати її по видах діяльності, залучитися підтримкою обласної влади, визначитися з цільовою аудиторію та розпочати роботу з метою досягнення ефективності використання ресурсів виробниками сільськогосподарської продукції, підвищення рівня життя сільського населення, яке не готове сьогодні самостійно вирішувати свої проблеми, воно потребує підтримки та консультування як правильно діяти у тій чи іншій життєвій ситуації.

скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы

Переглядів: 146 | Коментарів: 0

Залишити коментарПошук

Онлайн консультант

Панель управління

Забули пароль?
Реєстрація